Attālumi starp elektrības apgaismes stabiem

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
02. maijā, 2022
Anna

Vai ir kādi standarti, kas noteic, kādā attālumā citu no cita drīkst uzstādīt elektrības apgaismes stabus daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas pagalmā? Ja ir, tad kādi ir šie pieļaujamie attālumi starp stabiem?

A
atbild:
06. maijā, 2022
Rīgas pašvaldības aģentūra "Rīgas gaisma"
Agrita Klinkāva-Dimante, direktora vietniece administratīvajos un juridiskajos jautājumos/direktora p.i.

Apgaismes balsti, ja iespējams, jāizvieto tā, lai tie netraucē ēku, pieminekļu vai ainavas izskatam. Koki uz ielām un dārzos lieliski papildina ainavu, tāpēc, projektējot apgaismes balstus, tie tiek paredzēti tā, lai apgaismes dēļ nebūtu nepieciešama koku apzāģēšana. Apgaismes balstu attālums netiek reglamentēts, tas tiek projektēts katram objektam individuāli, atkarībā no noteiktās ielu klases tiek aprēķināts nepieciešamais attālums starp ceļu apgaismes gaismekļu ģeometriskajiem centriem, gaismekļu jaudas, kā arī apgaismes ķermeņa augstuma. Šie konkrētie lielumi tiek aprēķināti pēc LVS EN 13201-2-2004 Ceļu apgaisme – 2. daļa: Veiktspējas prasībām. Līdz ar to ceļa apgaismes mērķis ir nodrošināt vajadzīgo apgaismojuma daudzumu saskaņā ar LVS EN 13201-2 tā, lai panāktu pietiekamu apgaismojumu un palielinātu kontrastu starp objektiem un to fonu.