Lasīšanai: 1 minūte

Papildu darbs un tā noformēšana

J
jautā:
27. aprīlī, 2022
Rimma

Labdien! Vai darba devējs ar rīkojumu var noteikt darbiniekam piemaksu par darbu, ņemot vērā visa kārtējā mēneša darbinieka darba intensitāti un papildu pienākumu veikšanu, proti, ar 30.04.2022. rīkojumu noteikt darbiniekam piemaksu no 01.04.2022.?

A
atbild:
06. maijā, 2022
Zaida Kalniņa
LV portāls

Ar piemaksu ir saprotama papildu darba algai izmaksājamā atlīdzība par darbiniekam radītu papildu slodzi. Darba likuma 65. pants noteic, ka piemaksas apmēru par papildu darbu nosaka darba koplīgumā vai darba līgumā. Savukārt, nodrošinot promesoša darbinieka aizvietošanu, piemēram, atvaļinājuma laikā, piemaksa tiek noteikta ar rīkojumu. Tādējādi par papildu darba veikšanu jebkurā situācijā darba devējs ar darbinieku vienojas iepriekš.

Tomēr praksē var veidoties situācija, ka darbinieks ir operatīvi veicis papildu darbu (un tam ir apliecinājums), ja nav bijusi iepriekš panākta rakstveida vienošanās par šāda darba veikšanu. Tādējādi darba devējs var ar rīkojumu noteikt piemaksu par papildu darba veikšanu arī pēc papildu darba izpildes.