Lasīšanai: 1 minūte

Kad beidzas bērna kopšanas atvaļinājums

J
jautā:
19. aprīlī, 2022
Marika

Labdien! Bērna kopšanas atvaļinājumā atrodos no 01.02.2021. Kurā datumā ir jāatgriežas darbā? Paldies!

A
atbild:
25. aprīlī, 2022
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darba likuma 156. pants noteic, ka darbiniekam ir tiesības izmantot bērna kopšanas atvaļinājumu (BKA) pusotra gada apmērā vienlaidus vai pa daļām, līdz bērns ir sasniedzis astoņu gadu vecumu. Parasti BKA piešķir pēc dzemdību atvaļinājuma, kad bērnam jau ir divi mēneši.

Ja savā iesniegumā norādījāt, ka izmantosiet BKA pilnā apmērā – pusotru gadu –, tad darbā jums būtu jāierodas 2022. gada 1. septembrī. Jāņem vērā, ka valsts bērna kopšanas pabalstu  un vecāku pabalstu maksā līdz bērna pusotra gada vecumam. Tādējādi pēdējie divi BKA mēneši nav apmaksāti.

Visdrošāk jums būtu sazināties ar darba devēju un savu jautājumu noskaidrot, piemēram, piezvanot vai uzrakstot e-pasta vēstuli.