E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 26080
Lasīšanai: 3 minūtes
1
1

Kā cīnīties pret mobingu darba vidē

J
jautā:
17. aprīlī, 2022
dace

Labdien! Strādāju par pavāra palīgu, un viena no pavārēm visu laiku mani pazemo, sviežot man traukus, izplatot baumas un atklāti ņirgājoties par mani, liekot darīt darbus, kas man nebūtu jādara un visu laiku uzspiežot savu domu kā pareizo rīcības variantu. Viņa liek man justies kā muļķim, kas neko nezina un neprot. Tukšo piena spaini viņa sper vai pārgrūž pāri visai virtuvei, tā teikt, pamet man kā sunim un liek savākt. Izjūtu darbā lielu spriedzi no viņas puses, jo visu laiku pazemo mani ar darbībām un baumām. Kā man rīkoties? Darba devējs atsakās iejaukties! Paldies jau iepriekš par atbildi.

A
atbild:
24. aprīlī, 2022
Zaida Kalniņa
LV portāls

Situācijas apraksts liecina par mobingu darba vidē. Ar mobingu tiek saprasta psiholoģiska vardarbība pret kādu konkrētu darbinieku, varmākam (vienam vai vairākiem darbiniekiem) mēģinot panākt, lai šis darbinieks jūtas mazvērtīgs, nevajadzīgs vai pat iesniedz uzteikumu u. tml.
Pastāv trīs mobinga veidi:

  • fiziskais mobings – saistīts ar spēka lietošanu pret otru cilvēku;
  • verbālais mobings – vārdiska pazemošana, apsmiešana, izjokošana, aprunāšana, iebiedēšana;
  • izstumšana jeb slēptais mobings – cilvēks tiek izstumts no darba kolektīva, tiek ignorēts, izolēts, pret viņu izturas tā, it kā viņa nemaz nebūtu.

Mobings var pastāvēt jebkurā grupā. Darbavietās visbiežāk ir sastopams verbālais un slēptais mobings.

Tiesību aktos tiešā veidā nav noteikta atbildība par mobingu. Tādēļ konfliktu risināšana un labvēlīgas darba vides nodrošināšana darba kolektīvā atbilstoši Darba likumam ir darba devēja atbildība. Jums ir jāvēršas pie vadības, informējot par situāciju. Tāpat jūs varat aicināt citus darba kolēģus, kas ir liecinieki mobingam pret jums, runāt par notiekošo ar vadību.

Nereti situāciju var atrisināt, runājot citu kolēģu klātbūtnē aci pret aci ar agresīvo darbinieku  un pajautājot, kāds ir iemesls viņa darbībām, kas viņu neapmierina, jo bieži vien problēmas rodas  no neizrunātiem jautājumiem.

Ja darba devējs atsakās risināt situāciju, jūs varat ar iesniegumu vērsties pēc palīdzības Valsts darba inspekcijā, informējot, ka darba devējs atsakās nodrošināt normālas darba vides esamību un konfliktu risināšanu darbinieku vidū.

Plašāka informācija, tai skaitā par tiesu praksi, LV portāla skaidrojumā "Mobings darbavietā: vai to var pierādīt, un kā piedzīt kaitējuma atlīdzību".

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 232 jautājumus. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU