Lasīšanai: 1 minūte

Bezalgas atvaļinājums un tiesības uz nodarbinātību uz cita civiltiesiska līguma pamata

J
jautā:
09. martā, 2022
Ilva

Labdien! Vai, atrodoties bezalgas atvaļinājumā, persona drīkst saņemt autoratlīdzību šajā pašā darbavietā?

A
atbild:
16. martā, 2022
Valsts darba inspekcija
Laura Akmentiņa, Klientu atbalsta nodaļas vadošā juriskonsulte

Darba likums un citi normatīvie akti, kas regulē darba tiesiskās attiecības, ir saistoši uz darba līguma dibinātām (vai dibināmām) tiesiskajām attiecībām. Saskaņā ar Darba likuma 91. pantu darbiniekam ir tiesības slēgt darba līgumu ar vairākiem darba devējiem vai tikt citādi nodarbinātam (proti, slēgt citu civiltiesisku, piemēram, uzņēmuma, autora, graudniecības līgumu), ja darba līgumā vai darba koplīgumā nav noteikts citādi. Apstākļi, ka darbinieks uz darba līguma pamata dibinātajās tiesiskajās attiecības atrodas prombūtnē, tajā skaitā atvaļinājumā bez darba samaksas saglabāšanas, neietekmē citu šai personai saistošo (noslēgto) civiltiesisko līgumu izpildi.