Lasīšanai: 1 minūte

Transportlīdzekļa norakstīšana

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
08. martā, 2022
Natalja

Kā var utilizēt automašīnu, ja īpašnieks ir miris un neviens negrib noformēt mantojumu (auto nekustas, neviens nav braucis daudzus gadus, un nav norakstīts no uzskaites)? Vai ir jāmaksā nodoklis par visiem gadiem?

A
atbild:
29. aprīlī, 2022

Saskaņā ar Nolietotu transportlīdzekļu apsaimniekošanas likumu transportlīdzekli norakstīt (nodot apstrādes uzņēmumam) var tikai transportlīdzekļa īpašnieks. Tādējādi, nenoformējot mantojuma tiesības, transportlīdzekli norakstīt nevar. Norakstot transportlīdzekli, transportlīdzekļa ekspluatācijas nodoklis un uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodoklis nav jāmaksā.

Precīzu informāciju par transportlīdzekļa norakstīšanas iespējām (kas balstīta tieši uz jūsu konkrētu gadījumu) jūs varat saņemt CSDD.