Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Pensijas

Darba stāžam pensijai nav jābūt nepārtrauktam

J
jautā:
08. martā, 2022
Tatjana Očeredņuka

Labdien. Vai darba stāžam pensijai jābūt nepārtrauktam Latvijā? Vai pensija nav no tā atkarīga?

A
atbild:
12. martā, 2022
Lidija Dārziņa
LV portāls

Likumā “Par valsts pensijām” noteikts, ka pašreiz tiesībām uz Latvijas vecuma pensiju nepieciešams vismaz 15 gadu apdrošināšanas (darba) stāžs.

Apdrošināšanas stāžu līdz 1995. gada 31. decembrim veido darba un tam pielīdzinātie periodi, kas uzkrāti līdz 1995. gada 31. decembrim un pierādīti ar dokumentiem. Sākot ar 1996. gada 1. janvāri, apdrošināšanas stāžu nosaka, ņemot vērā periodus, kuros ir veiktas vai bija jāveic valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas.

Darba stāžam nav jābūt nepārtrauktam.