Saules paneļu uzstādīšana ēkā, kur reģistrēta firmas juridiskā adrese

J
jautā:
15. februārī, 2022
Antra

Ministru kabineta noteikumu projektā par atbalstu privātpersonai saules paneļu uzstādīšanai viņa īpašumā kā viens no atbalsta piešķiršanas kritērijiem ir tas, ka minētajā nekustamajā īpašumā netiek veikta saimnieciskā darbība. Ja šajā īpašumā ir reģistrēta kāda uzņēmuma juridiskā adrese, vai tiks uzskatīts, ka tur tiek veikta saimnieciskā darbība?

A
atbild:
19. februārī, 2022

Ministru kabineta (MK) noteikumu projekts “Emisijas kvotu izsolīšanas instrumenta finansēto projektu atklāta konkursa "Siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšana mājsaimniecībās – atbalsts atjaunojamo energoresursu izmantošanai" nolikums” ir izstrādes stadijā (projekta līmenī) un tiek saskaņots ar citām iesaistītajām ministrijām. Līdz ar to sagatavotajā MK noteikumu projektā būs izmaiņas, taču šobrīd skaidrojums ir šāds: dzīvojamā māja, kurā plānots īstenot konkursa ietvaros atbalstāmās aktivitātes, ir viena vai divu dzīvokļu dzīvojamā māja, tā ir nodota ekspluatācijā līdz projekta iesnieguma iesniegšanas dienai, un tajā netiek veikta saimnieciskā darbība. Ja dzīvojamā mājā ir reģistrēta viena sabiedrības (piem., SIA) juridiskā adrese, bet tā nesakrīt ar tās pašas sabiedrības saimnieciskās darbības vietas (birojs, noliktava, veikals u. c.) adresi, tad tādas dzīvojamās mājas īpašnieks var pretendēt uz atbalstu konkursa ietvaros un tiks uzskatīts, ka dzīvojamā mājā netiek veikta saimnieciskā darbība.