Lasīšanai: 1 minūte

Vai vienlaikus var saņemt bezdarbnieka pabalstu un invaliditātes pensiju

J
jautā:
15. janvārī, 2022
Līga

Esmu 3. grupas redzes invalīde (uz mūžu). Vai, iestājoties bezdarbniekos, varu vienlaikus saņemt bezdarbnieka pabalstu un invaliditātes pensiju?

A
atbild:
28. janvārī, 2022
Lidija Dārziņa
LV portāls

Bezdarbnieka pabalstu, ja tāds pienākas, maksā arī tad, ja saņem invaliditātes pensiju.

Lai būtu tiesības saņemt bezdarbnieka pabalstu, jābūt izpildītiem trim nosacījumiem:

  • piešķirts bezdarbnieka statuss;
  • kopējais apdrošināšanas (darba) stāžs ir ne mazāks par vienu gadu;
  • ir veiktas vai bija jāveic obligātās sociālās apdrošināšanas iemaksas bezdarba gadījumam Latvijā ne mazāk kā 12 mēnešus pēdējo 16 mēnešu periodā pirms bezdarbnieka statusa iegūšanas dienas.

To nosaka likums “Par apdrošināšanu bezdarba gadījumam”.

Bezdarbnieka tiesības un pienākumus nosaka Bezdarbnieku un darba meklētāju atbalsta likums.