Ja medicīnas iestādē jāuzrāda personu apliecinošs dokuments

J
jautā:
26. jūnijā, 2013
Davis

Vai es varu bez pases nodot asins analīzes? Vai viņi ņem pretī citus dokumentus? Paldies

A
atbild:
27. jūnijā, 2013
Zanda Lielbārde
LV portāls

Nav normatīvā akta, kas noteiktu, ka vienīgais dokuments, ko uzrāda medicīnas iestādē, ir tieši pase. Lai identificētu pacientu, šis dokuments var būt arī personas apliecība jeb eID karte.

Atbilstoši Personu apliecinošu dokumentu likumam par personu apliecinošu dokumentu ir uzskatāma pase vai personas apliecība (eID karte), un dokuments ir obligāts personai, kura sasniegusi 15 gadu vecumu.

Nereti kā apliecinājumu tam, ka pakalpojumu saņems tieši tā persona, kas sevi pieteikusi, medicīnas iestādēs var uzrādīt arī autovadītāja apliecību.

Ja izveidojusies situācija, ka nav ne pases, ne eID kartes, ne arī autovadītāja apliecības, par steidzamas medicīniskās manipulācijas veikšanas iespējām iesakām interesēties attiecīgajā medicīnas iestādē

Tomēr der atcerēties, ka personu apliecinošu dokumentu nepieciešamības gadījumā Pilsonības un imigrācijas lietu pārvaldē var saņemt arī divu darbdienu laikā.