Kā tiek aprēķināts slimības pabalsts par slima bērna kopšanu, ja strādāts neilgi

J
jautā:
06. janvārī, 2022
Larisa

Kāda būs B slimības lapas par bērnu izmaksas kārtība šādā situācijā: 2020. gada janvārī devos dekrētā, pirms tam 3 gadus nostrādājot oficiālu darbu. 2021. gada aprīlī dekrētu pārtraucu un iestājos bezdarbniekos. Tā paša gada novembra beigās iestājos oficiālā darbā. 2022. gada 4. janvārī bērns saslimis, nākas ņemt B lapu. Kā tiks aprēķināta “slimības nauda”?

A
atbild:
22. februārī, 2022
Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra
Anita Jakseboga, Pabalstu metodiskās vadības daļas vecākā eksperte

Vidējo apdrošināšanas iemaksu algu slimības pabalsta aprēķināšanai nosaka no apdrošinātās personas apdrošināšanas iemaksu algas par 12 kalendāro mēnešu periodu, šo periodu beidzot divus kalendāros mēnešus pirms mēneša, kurā iestājies apdrošināšanas gadījums (šajā gadījumā – pirmā darba nespējas diena).

Tātad konkrētajā gadījumā vidējā iemaksu alga jāaprēķina par 12 kalendāro mēnešu periodu no 01.11.2020. līdz 31.10.2021. Iemaksu algu par šā perioda daļu, kurā persona nav reģistrēta kā darba ņēmēja, nosaka 40% apmērā no valstī noteiktās mēneša vidējās apdrošināšanas iemaksu algas 2020. gadā, proti, 375,97 eiro apmērā (40% no 939,93).