Sveiki! Vai, cilvēku nododot par narkotiku glabāšanu, tirgošanu un lietošanu, tas ir anonīmi? Un kur jāvēršas?
Ja persona kļūst par liecinieku noziedzīgam nodarījumam, personas pienākums ir vērsties Valsts policijā. To var izdarīt vairākos veidos, bet ne visi no tiem nodrošina anonimitāti.
Par noziedzīgu nodarījumu Valsts policijai var ziņot:
Valsts policijas palīdzības tālrunis – 110:
Palīdzības tālrunis paredzēts tiem gadījumiem, kad jums ir nepieciešama tūlītēja policijas palīdzība – ja notiek nopietns sabiedriskās kārtības apdraudējums, noziegums vai ceļu satiksmes negadījums.
Ja persona zvana uz 110, tai ir jāizsakās pēc iespējas ātrāk un skaidrāk par to, kas ir noticis, kur ir noticis un kas zvana. Personai jāsaglabā miers un jāatbild uz policijas darbinieka papildjautājumiem, jāatceras viss pēc iespējas precīzāk par negadījumā iesaistītajām personām, satiksmes līdzekļiem vai apstākļiem. Sarunu nedrīkst pārtraukt pirms policijas darbinieka.
Rakstisks iesniegums policijai
Rakstisku iesniegumu ar lūgumu uzsākt izmeklēšanu var uzrakstīt:
Iesniegumā jānorāda:
Uzticības tālrunis un e-pasts
Vienotais Valsts policijas uzticības tālrunis informācijas sniegšanai par likumpārkāpumiem un tos izdarījušām personām ir 67075444 (šis ir automātiskais atbildētājs, tāpēc informācija precīzi jādefinē – vieta, laiks, kas noticis un iesaistītās personas).
Savukārt Valsts policijas e-pasts informācijas sniegšanai par likumpārkāpumiem un tos izdarījušām personām ir uzticiba@vp.gov.lv.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 300 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!