Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Veselība

Vai darbnespējas lapas B laikā var gūt pašnodarbinātā ienākumus

J
jautā:
10. decembrī, 2021
Viktorija

Labdien! Esmu darba ņēmēja un pašnodarbināta persona un 3. grupas invalīds. Šobrīd no novembra esmu uz B slimības lapas. Vai es kā pašnodarbināta persona slimības laikā varu gūt ienākumus, ne lielākus par 500 eiro (minimālās algas apmērā)?

A
atbild:
17. decembrī, 2021
Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra
Anita Jakseboga, Pabalstu metodiskās vadības daļas vecākā eksperte

Ja esat darba ņēmēja un vienlaikus gūstat ienākumus kā pašnodarbinātā, tad, lai saņemtu slimības pabalstu, nedrīkst gūt ienākumus kā darba ņēmējs un kā pašnodarbinātais. Izņēmums ir situācija, kad pašnodarbinātais gūst ienākumus, kas nesasniedz 500 eiro mēnesī, un veic obligātās iemaksas tikai pensiju apdrošināšanai. Tādā gadījumā slimības pabalsta izmaksa netiek ierobežota.