Kā saņemt invaliditātes apliecību

J
jautā:
06. decembrī, 2021
Karina

Labdien! Kā var saņemt jaunu 2. grupas invalīda apliecību, kam beidzies derīguma termiņš? Ļoti sarežģīta situācija ģimenē. Cilvēkam 2017. g. nomira māte, tagad arī tēvs. Esmu viņas radiniece, tagad rūpējos par viņu. Atradu viņas apliecību ar derīguma termiņu 28.06.2020. Ko mums vajag darīt, lai saņemt jauno?

A
atbild:
10. decembrī, 2021
Lidija Dārziņa
LV portāls

Invaliditāti apliecinošu dokumentu – invalīda apliecību – izsniedz Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisija (VDEĀVK).

Lai apliecību saņemtu, persona vai viņas likumiskais pārstāvis iesniedz komisijā iesniegumu. Iesniegumā norāda ziņas par personu (vārds, uzvārds, personas kods, dzīvesvietas adrese), saziņas veidu, apliecības atkārtotas izsniegšanas iemeslu un vēlamo apliecības saņemšanas veidu. Iesniegumam pievieno arī iepriekš izsniegto apliecību, ja iespējams.

Pieprasījumu brīvā formā var iesniegt:

Informācija saziņai ar VDEĀVK ir norādīta komisijas mājaslapā, tāpat arī reģionālo nodaļu kontakti.