Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Vai var ziedot savam uzņēmumam

J
jautā:
17. novembrī, 2021
Dzintra

Labdien! Strādāju uzņēmumā, kurš ir apstādinājis savu darbību uz nenoteiktu laiku objektīvu iemeslu dēļ. Tā kā uzņēmumam trūkst līdzekļu, man paliek neizmaksāta darba alga un atvaļinājuma kompensācija. Vai es drīkstu šo neizmaksāto algu (nodokļi ir nomaksāti) ziedot šim uzņēmumam (un šis ziedojums netiks aplikts uzņēmumam vēl ar kādiem nodokļiem)? Paldies!

A
atbild:
21. decembrī, 2021
Valsts ieņēmumu dienests
Evita Teice-Mamaja, Sabiedrisko attiecību daļas galvenā sabiedrisko attiecību speciāliste

VID nodokļu speciālisti skaidro, ka nodokļu normatīvi akti neaizliedz darbiniekam ziedot savus līdzekļus uzņēmumam – darba devējam. Savukārt uzņēmums šādu ziedoto summu atspoguļo kā ieņēmumus, un tie nav jāiekļauj uzņēmumu ienākumu nodokļa bāzē un nav jāapliek ar uzņēmumu ienākuma nodokli. Uzņēmums maksā uzņēmumu ienākuma nodokli tikai tad, ja gūto peļņu izmaksā dividendēs vai citādi sadala.