Lasīšanai: 1 minūte

Par piešķirtā BKA termiņa pagarināšanu jāvienojas rakstveidā

J
jautā:
10. novembrī, 2021
Vera

Labdien! Bērns dzima 06.08.2020., B lapa bija līdz 07.11.2020., darba devējam iesniegumā lūdzu piešķirt bērna kopšanas atvaļinājumu līdz bērna 1,5 gadu vecumam. Darbā būtu jāatgriežas 06.02.2022.?! Vai drīkst izņemt bērna kopšanas atvaļinājumu visu uzreiz līdz 08.05.2022.?! Darba devējs par to jābrīdina mēnesi iepriekš?! Liels paldies.

A
atbild:
22. novembrī, 2021
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darba likums nosaka BKA maksimālo laiku – pusotrs gads. Darbinieks to var izmantot vienkopus vai pa daļām, līdz bērns ir sasniedzis astoņu gadu vecumu.

Par izmaiņām jums piešķirtajā BKA termiņā ir rakstveidā jāvienojas ar darba devēju. Viena mēneša termiņš iesniegumam par BKA pagarināšanu ir optimāls laiks, taču to nav aizliegts organizēt arī ātrāk, jo, iespējams, jūsu prombūtnes laikā darba pienākumus veic uz laiku nolīgts darbinieks.