Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Kurā valstī jāmaksā nodoklis

J
jautā:
07. novembrī, 2021
Artis

Labdien! Ja es strādāju un dzīvoju Nīderlandē un maksāju nodokļus Nīderlandei, bet, ja es izdomāju pirkt un pārdot akcijas, kurā valstī man ir jādeklarē ienākumi no akcijām: Nīderlandē vai Latvijā?

A
atbild:
30. novembrī, 2021
Valsts ieņēmumu dienests
Kristīne Augstkalne-Jaunbērziņa, sabiedrisko attiecību speciāliste

Persona, kas strādā un dzīvo Nīderlandē, kur arī maksā nodokļus, ja viņas deklarētā dzīvesvieta nav Latvijā un viņa neuzturas Latvijā vairāk par 183 dienām, netiek uzskatīta par Latvijas rezidentu un ienākumu no akciju pārdošanas deklarē Nīderlandē.

Tomēr, ja ienākums saņemts Latvijā, izņemot ienākumu no publiskā apgrozībā esošu finanšu instrumentu atsavināšanas, arī no Latvijas vai citas Eiropas Savienības dalībvalsts vai Eiropas Ekonomikas zonas valsts un pašvaldību parāda vērtspapīru atsavināšanas, tad tas ir apliekams ar iedzīvotāju ienākuma nodokli Latvijā.

Vēlamies atgādināt, ka fiziskai personai, kurai mainās rezidences statuss, Valsts ieņēmumu dienestam ir jāiesniedz attiecīgu informāciju, nodrošinot dokumentāru apliecinājumu rezidences statusa maiņai.