Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Vai jāmaksā nodoklis, pārdodot uzdāvinātās akcijas

J
jautā:
03. novembrī, 2021
Jurģis

Labdien! Ja man tēvs vēlas uzdāvināt akcijas 2000 EUR (šī brīža tirgus) vērtībā, vai, šīs akcijas pārdodot (samainot pret EUR), man būs jāmaksā nodokļi? Akciju sākotnējā iegādes vērtība pirms vairākiem gadiem bija 300 EUR. Paldies!

A
atbild:
25. novembrī, 2021
Valsts ieņēmumu dienests
Kristīne Augstkalne-Jaunbērziņa, sabiedrisko attiecību speciāliste

Vispārējā gadījumā Latvijas nodokļu maksātājam ir pienākums deklarēt ienākumu no akciju pārdošanas. Ienākumu no akciju pārdošanas deklarē kā kapitāla pieaugumu, iesniedzot deklarāciju par ienākumu no kapitāla pieauguma. Kapitāla pieaugumu aprēķina, no akciju pārdošanas cenas atņemot to dāvinājuma līgumā norādīto vērtību. Ienākumam no kapitāla pieauguma piemēro iedzīvotāju ienākuma nodokļa likmi 20% apmērā.