Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Tieslietas

Ceļa rekonstrukcijas darbi

J
jautā:
25. oktobrī, 2021
Raimonds

Vai ceļa rekonstrukcijas gadījumā drīkst norakt paugurus vairākus metrus horizontālā virzienā (it kā nerokot dziļāk par 30 cm)?

A
atbild:
09. novembrī, 2021

Ceļa rekonstrukcija ir būvniecības darbi, kuru realizēšanai ir jāsaņem būvatļauja. Ja veicamo būvdarbu klāstā ir arī zemes darbi (zemes izlīdzināšana), tad šādu darbu veikšana ir tiesiska pēc būvatļaujas saņemšanas. No jautājuma formulējuma nav saprotams, ko nozīmē “it kā”. Ja faktiskie būvdarbi atšķiras no tiem, kas paredzēti būvatļaujā, tad ir jāveic būvdarbu precizēšana. Tādējādi zemes darbu veikšanai ir nepieciešams akceptēts būvprojekts un būvatļauja (jo minētais jautājums skar vides tiesības un katrā pašvaldībā vai vietā var būt noteikts īpašs regulējums (prasības) vides jomā).