Kas var saņemt bezdarbnieka pabalstu

J
jautā:
21. oktobrī, 2021
Vineta

Labdien! Esmu pašnodarbināta persona – namīpašnieks no 2002. gada. Ienākumi ir, bet ne tik lieli, lai spētu pilnībā nodrošināt manas vajadzības. Tādēļ līdztekus tam vienmēr esmu strādājusi algotu darbu pie dažādiem darba devējiem. Šobrīd, iespējams, algoto darbu nāksies zaudēt. Vai man būs iespēja saņemt bezdarbnieka pabalstu laikā, kamēr meklēju citu darbu?

A
atbild:
27. oktobrī, 2021
Lidija Dārziņa
LV portāls

Tiesības uz bezdarbnieka pabalstu ir bezdarbniekam, kuram:

  • Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) ir piešķīrusi bezdarbnieka statusu;
  • kopējais apdrošināšanas stāžs ir ne mazāks par vienu gadu;
  • ja ir veiktas vai bija jāveic obligātās iemaksas bezdarba apdrošināšanai ne mazāk kā 12 mēnešus pēdējo 16 mēnešu periodā pirms bezdarbnieka statusa iegūšanas dienas.

Tātad, ja esat bijusi darba ņēmēja, kas ir obligāti sociāli apdrošināta likumā paredzēto laiku, tad būs tiesības uz bezdarbnieka pabalstu, ko piešķir Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra.