E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 24371
Lasīšanai: 3 minūtes

Lai nesaistīti ar skolu, privāti īstenotu interešu izglītības programmu, vajadzīgs sertifikāts

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
03. oktobrī, 2021
Ainārs

Vai, iegūstot LSPA profesionālo maģistra grādu sporta zinātnē ar specialitāti “Sporta skolotājs”, es varēšu nesaistīti ar skolu, privāti sniegt interešu izglītības pakalpojumus dažādos sporta novirzienos – vispārējā fiziskajā sagatavotībā, futbolā u. c.?

A
atbild:
27. oktobrī, 2021
Izglītības kvalitātes valsts dienests
Jana Veinberga, vecākā eksperte

Sporta speciālistam, kurš īsteno sporta interešu izglītības programmu, nepieciešama augstākā pedagoģiskā izglītība sportā vai C kategorijas sertifikāts. Tas noteikts Ministru kabineta 2010. gada 26. janvāra noteikumu Nr. 77 “Noteikumi par sporta speciālistu sertifikācijas kārtību un sporta speciālistam noteiktajām prasībām” 13. punktā.

Tas nozīmē, ka, iegūstot profesionālo maģistra grādu sporta zinātnē ar specialitāti “Sporta skolotājs” Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā, Jums būs tiesības īstenot interešu izglītības programmas sportā.

Vienlaikus jāuzsver –, lai nesaistīti ar skolu, privāti īstenotu interešu izglītības programmu, personai ir jāsaņem pedagoga privātprakses uzsākšanas sertifikāts Izglītības kvalitātes valsts dienestā, un pašvaldībā jāsaņem licence interešu izglītības programmas īstenošanai. Plašāka informācija par pedagoga privātprakses uzsākšanas sertifikāta saņemšanu atrodama Izglītības kvalitātes valsts dienesta tīmekļvietnes sadaļā “Pakalpojumi”: https://www.ikvd.gov.lv/lv/pakalpojumi/pedagoga-privatprakses-sertifikata-izsniegsana.

Lai reģistrētu privātpraksi, būs jāiesniedz gan plānotā izglītības programma, gan dokumenti par iegūto izglītību. Jāņem vērā, ka sporta interešu izglītības programmas mērķis nav rezultāta sasniegšana konkrētā sporta veidā, bet personas individuālo izglītības vajadzību un vēlmju īstenošana neatkarīgi no vecuma un iepriekš iegūtās izglītības. Sporta interešu izglītības programmai jābūt orientētai uz fizisko aktivitāšu nodrošināšanu.

Par interešu izglītības programmas licences saņemšanas kārtību jāinteresējas pašvaldībā, kurā minēto interešu izglītības programmu īstenosiet.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Līdz mēneša beigām iesniegt e-konsultāciju vairs nav iespējams. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU