Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Reģistri

Ja tiek pārtraukts personas naturalizācijas process

J
jautā:
23. septembrī, 2021
Aleksejs Nedosivins

Labdien! Es biju Krievijas pilsonis. Atteicos no šīs pilsonības, lai kļūtu par Latvijas pilsoni. Pēc naturalizācijas man bija garantētā pilsonība. Es izdarīju pārkāpumu, un manu pilsonību atcēla. Pēc atcelšanas es paliku bez jebkāda dokumenta, un neviens nesaka, ko man tagad darīt.

A
atbild:
24. septembrī, 2021

Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde norāda, ka jūsu situācijā ir jāvēršas Krievijas vēstniecībā un jānoskaidro, vai pastāv iespēja atjaunot tās pilsonību un saņemt personu apliecinošus dokumentus.

Ja Krievijas vēstniecībā jums atsaka, tad par to ir jāizsniedz rakstisks apliecinājums. Apliecinājums ir jāiesniedz Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē bezvalstnieka statusa iegūšanai. Vairāk par bezvalstnieka statusa iegūšanu lasiet šeit.