Lasīšanai: 1 minūte

Garāža uz svešas zemes

J
jautā:
15. augustā, 2021
Valdis

Nopirku zemi 2021. gadā. Manā teritorijā daļēji atrodas kaimiņa garāža. 2019. gadā bija jauns robežas noteikšanas akts, kurā bija identificētas jaunas zemes robežas, un izrādījās, ka kaimiņa garāža atrodas manā teritorijā. Garāžai ir kadastra numurs. Es piedāvāju cilvēkam kompensāciju, lai viņš atbrīvotu manu zemi un pārnestu savu garāžu, bet viņš sāka prasīt neadekvātu summu. Tā kā es maksāju zemes nodokli pilnā apmērā, vai man ir tiesības prasīt no cilvēka maksāt nomu par šo aizņemto zemesgabalu ar garāžu? Vai man ir tiesības prasīt cilvēku atbrīvot manu zemi? Kur man vērsties ar šo jautājumu?

A
atbild:
17. augustā, 2021
Inese Helmane
LV portāls

Ja zeme pieder jums, jūs varat prasīt nomas maksu par aizņemto zemesgabala daļu ar garāžu. Garāžas īpašniekam ir pienākums maksāt par zemes lietošanu nomas maksu. Ja vienošanās par zemes nomas maksu netiek panākta, tad jums ir jāvēršas tiesā.