Ko ņem vērā, aprēķinot samaksu par slimības lapu B

J
jautā:
06. augustā, 2021
Evita

Labdien! Vai, esot uz slimības lapas B, man skaitās 8 stundu darba dienas? Pat ja šajās dienās bijusi brīvdiena? Respektīvi, jūlijā man ir nostrādātas 172 stundas (norma: 176 stundas), esmu bijusi uz B lapas 6 dienas 2 laika posmos, visas 6 dienas ir darba dienas, bet pēc grafika man ir brīvs. Vai man skaita klāt 8 stundas?

A
atbild:
18. augustā, 2021
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darbnespējas lapu B apmaksā valsts VSAA personā. Tāpēc slimības naudas aprēķināšanai nav svarīgas ne jūsu darba dienas, ne darba stundas, bet gan par darbinieku veiktās sociālās iemaksas slimības apdrošināšanai (apmērs, kādā ir samaksāts tā sauktais sociālais nodoklis). Izmaksājamā slimības nauda tiek aprēķināta par visām slimības dienām 80% apmērā no darbinieka vidējās iemaksu algas. Vidējo iemaksu algu aprēķina, no pēdējo 12 mēnešu vidējās iemaksu algas atskaitot 3 mēnešus kopš pirmās slimības dienas.

Savukārt slimības pabalstu aprēķina 80% apmērā no aprēķinātās vidējās iemaksu algas, reizinot ar slimības dienām un atrēķinot iedzīvotāju ienākuma nodokļa maksājumu.