Lasīšanai: 1 minūte

Vai īpašnieks savā dzīvoklī var deklarēt jebkuru personu

J
jautā:
21. jūnijā, 2021
Aija

Ja ir privatizēts nekustamais īpašums, vai īpašnieks tajā drīkst deklarēt personu, kas nav ne viņa radinieks, ne laulātais?

A
atbild:
08. jūlijā, 2021

Dzīvesvietas deklarēšanas tiesiskos priekšnosacījumus reglamentē Dzīvesvietas deklarēšanas likums, kura 1. pantā definēts dzīvesvietas deklarēšanas mērķis, t. i., panākt, lai ikviena persona būtu sasniedzama tiesiskajās attiecībās ar valsti un pašvaldību. Likuma 8. panta 3. daļa nosaka deklarācijā iekļaujamās ziņas par dzīvesvietas deklarētāju:

1) vārds (vārdi);

2) uzvārds;

3) personas kods;

4) dzīvesvietas adrese;

5) (izslēgts ar 04.12.2008. likumu);

6) tiesiskais pamats dzīvot deklarējamā dzīvesvietā.

Tādējādi jūs kā nekustamā īpašuma īpašnieks esat tiesīgs deklarēt (dot savu piekrišanu šādai darbībai) jebkuru personu. Dzīvesvietas deklarēšana ir veicama PMLP