Ja pilnvarnieks pārkāpj bērna aprūpes pienākumu

J
jautā:
20. jūnijā, 2021
Vita

Labdien! Ir noformēta pilnvara caur bāriņtiesu uz personu, kura veic bērnu aprūpi uz laiku, kamēr atrodos darbā ārzemēs, par ko viņai arī tiek maksāts. Taču man ir ziņots no kaimiņiem, ka bērni reizēm tiek atstāti bez uzraudzības. Šobrīd nevaru atgriezties, jo esmu tikko pēc operācijas. Esmu uztraukusies un gribētu pārtraukt pilnvaru. Vai ir iespēja noformēt jaunu pilnvaru attālināti uz manu māti? Ko jūs man ieteiktu, kā rīkoties juridiski pareizi, lai nezaudētu savus bērnus cilvēka, kuram uzticējos, dēļ?

A
atbild:
26. jūlijā, 2021
Marika Mure
juriste

Jebkuru pilnvarojumu var atsaukt. Ja pilnvaru izdevusi bāriņtiesa, jums būtu jāsazinās ar bāriņtiesu un jānoskaidro kārtība, kādā tas izdarāms. Taču pirms tam būtu lietderīgi vērsties pie notāra, lūdzot noformēt pilnvarojumu jūsu mātei. Cik zināms, to iespējams nokārtot arī attālināti, izmantojot videokonferenci, ja personai ir e-paraksts. Taču jāpatur prātā, ka šāda pilnvarojuma termiņš nepārsniegs trīs mēnešus. Ja pilnvara nepieciešama ilgākam laika periodam, būs jāsazinās ar bāriņtiesu atzinuma sniegšanai, jo notārs bez bāriņtiesas atzinuma nevarēs izsniegt pilnvaru, kas ilgāka par trīs mēnešiem.