E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 23367
Lasīšanai: 3 minūtes

Ko iekļauj vidējās izpeļņas aprēķinā

J
jautā:
03. jūnijā, 2021
Inga

Labdien! Darba līgumā man ir noteikts summētais darba laiks. Kopš š. g. janvāra katru mēnesi pa 1 nedēļai izmantoju brīvdienas saistībā ar bērna attālinātajām mācībām, saņemot slimības palīdzības pabalstu. Tātad kopumā 5 nedēļas šogad attaisnoti neesmu bijusi darbā. Jautājums ir par atvaļinājuma naudas aprēķinu: vai, rēķinot 6 mēnešu vidējo izpeļņu, šis laiks tiek ņemts ārā? Ja tā, tad vidējai izpeļņai attiecīgi būtu jāsanāk lielākai.

A
atbild:
01. jūlijā, 2021
Valsts darba inspekcija
Dace Stivriņa, Darba tiesību nodaļas Konsultatīvā centra vadītāja

Darba likuma 75. panta pirmā daļa noteic, ka visos gadījumos, kad darbiniekam saskaņā ar šo likumu izmaksājama vidējā izpeļņa, tā aprēķināma par pēdējiem sešiem kalendāra mēnešiem no darba algas, no normatīvajos aktos, darba koplīgumā vai darba līgumā noteiktajām piemaksām, kā arī no prēmijām. 

Darba likuma 75. panta astotā daļa nosaka: “Par ikgadējā apmaksātā atvaļinājuma vai apmaksātā papildatvaļinājuma laiku izmaksājamās samaksas summu aprēķina, dienas vai stundas vidējo izpeļņu reizinot ar darba dienu vai stundu skaitu atvaļinājuma laikā”.

Darba likuma 75. panta ceturtā daļa noteic, ka dienas vidējo izpeļņu aprēķina, pēdējo sešu kalendāra mēnešu darba samaksas kopsummu dalot ar šajā periodā nostrādāto dienu skaitu. Ja darbiniekam ir noteikts summētais darba laiks, dienas vidējo izpeļņu aprēķina, stundas vidējo izpeļņu reizinot ar vidējo nostrādāto stundu skaitu darba dienā, kuru aprēķina, pēdējo sešu mēnešu laikā nostrādāto stundu skaitu dalot ar kalendāra darba dienu skaitu (izņemot attaisnotu prombūtni) pēdējo sešu mēnešu laikā.

Nostrādāto dienu skaitā neietilpst pārejošas darbnespējas dienas, atvaļinājuma dienas un dienas, kad darbinieks nav veicis darbu šā likuma 74. panta pirmajā un sestajā daļā minētajos gadījumos. Tāpat arī laiks, kad darbiniekam tika piešķirts slimības palīdzības pabalsts un par kuru Valsts sociālā apdrošināšanas aģentūra izmaksāja pabalstu, netiek ņemts vērā, aprēķinot vidējo izpeļņu.

Piemēram, ja darbiniekam 30.06.2021. izmaksājama vidējā izpeļņa, tad darba devējs saskaita darbinieka darba algu par laiku no 2020. gada decembra līdz 2021. gada maijam (jūnijs netiek ņemts vērā), kurā darbinieks faktiski ir veicis darbu, kā arī pieskaita šajā periodā izmaksātās piemaksas un prēmijas.

Tikai gadījumos, kad pēdējo sešu vai vairāk mēnešu laikā darbinieks nav strādājis un viņam nav izmaksāta darba samaksa, vidējo izpeļņu aprēķina no darba samaksas par darbu sešos kalendāra mēnešos pirms attaisnotās prombūtnes perioda sākuma.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 88 jautājumus. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Lūdzam e-konsultācijās neiesniegt jautājumus par situācijām, kas saistītas ar Covid-19.
Informācija, kur vērsties, ir apkopota vietnē covid19.gov.lv.
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU