Labdien! Vai tiesu izpildītājs var nobloķēt kontu, ja godīgi maksāju summu, par ko vienojāmies?
Nezinot visus lietas faktiskos apstākļus un to, kas ir izrunāts ar tiesu izpildītāju, varam sniegt vispārīgu atbildi.
Tiesu izpildītājs bankas kontu apķīlā saskaņā ar Civilprocesa likuma 599.1 panta normām:
(1) Vēršot piedziņu uz parādnieka naudas līdzekļiem kredītiestādē vai pie cita maksājumu pakalpojumu sniedzēja, tiesu izpildītājs sagatavo un nosūta kredītiestādei vai citam maksājumu pakalpojumu sniedzējam rīkojumu par naudas līdzekļu apķīlāšanu rīkojumā norādītajā apmērā. Rīkojumu saskaņā ar kontu reģistra ziņām par parādnieka atvērtajiem kontiem nosūta attiecīgajai kredītiestādei vai maksājumu pakalpojumu sniedzējam.
(2) Šā panta pirmajā daļā minētajā rīkojumā tiesu izpildītājs attiecībā uz parādnieku – fizisko personu – vienai no kredītiestādēm vai maksājumu pakalpojumu sniedzējiem norāda šā likuma 1. pielikuma 3. punktā noteikto ierobežojumu (250 eiro vai 500 eiro atkarībā no parādsaistību veida, uzturlīdzekļu piedziņas gadījumā tie ir 250 eiro).
(6) Parādniekam – fiziskajai personai – ir tiesības informēt tiesu izpildītāju par kontu, kurā tam saglabājami kā neapķīlāti naudas līdzekļi šā likuma 1. pielikuma 3. punktā noteiktajā apmērā.
Tiesu izpildītājs faktiski jebkurā piespiedu izpildes procesa stadijā var apķīlāt parādnieka kontus kredītiestādēs.
Parādniekam ir tiesības vērsties pie piedzinēja (kreditora) un mēģināt vienoties par pakāpenisku, labprātīgu parāda nomaksu un to, lai piespiedu izpildes līdzekļi (piemēram, bankas konta apķīlāšana) netiek piemēroti.
Ja piedzinējs tam piekritīs un rakstiski paziņos par to tiesu izpildītājam, tad tiesu izpildītājs varēs nepiemērot attiecīgās izpildu darbības saskaņā ar Civilprocesa likuma 559. panta nosacījumiem.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 250 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!