Kad atvaļinājumu ir tiesīga izmantot grūtniece

J
jautā:
11. aprīlī, 2021
Karina

Labdien! 31.05. ir jādodas dekrēta atvaļinājumā. Ikgadējais atvaļinājums ir izmantots tikai par pagājušo gadu. Cik ilgs ikgadējais atvaļinājums man pienākas par šo laiku, un vai varu to izmantot, atgriežoties darbā pēc BKA?

A
atbild:
16. aprīlī, 2021
Zaida Kalniņa
LV portāls

Neizmantotā atvaļinājuma uzkrājums nepazūd. Ja izveidojas situācija, ka kārtējais atvaļinājums nevar tikt izmantots pirms došanās grūtniecības un dzemdību atvaļinājumā, tad jums ir tiesības to izmantot uzreiz pēc dzemdību atvaļinājuma (pirms tiek piešķirts bērna kopšanas atvaļinājums) vai arī atlikt atvaļinājuma izmantošanu uz laiku, kad bērna kopšanas atvaļinājums būs beidzies (pēc pusotra gada) un vajadzēs atgriezties darbā. To nosaka Darba likuma 150. panta ceturtā daļa.

To, kādā apmērā atvaļinājums jums pienākas, vislabāk ir jautāt personāldaļas vadītājam, kura rīcībā ir visa informācija par darba attiecību periodiem un izmantotajiem atvaļinājumiem.