Lasīšanai: 1 minūte

Vai apmetēja darbam nepieciešami kvalifikācijas dokumenti

J
jautā:
01. aprīlī, 2021
Māris

Vēlos noformēt IK būvniecības nozarē. Vai ir vajadzīgi kvalifikācijas dokumenti, ja veikšu apmešanas darbus?

A
atbild:
15. aprīlī, 2021
Lidija Dārziņa
LV portāls

Būvniecības jomā reglamentētās profesijas, kurās kvalifikācijas prasības nosaka akreditētas izglītības programmas un būvniecības jomas normatīvajos aktos noteiktās prasības, ir:

1) būvdarbu vadītājs;

2) būvinženieris;

3) būveksperts.

Tas noteikts likumā “Par reglamentētajām profesijām un profesionālās kvalifikācijas atzīšanu”.

Ja jūs pats neesat darbu veicējs, tad būvprakses sertifikāts vajadzīgs, lai vadītu būvdarbus.