Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Nodokļu maksātājam ir tiesības apstrīdēt un pārsūdzēt VID lēmumu

J
jautā:
12. martā, 2021
Andris

Labdien! Esmu pārcēlies no Lielbritānijas uz pastāvīgu dzīvi Latvijā. Vēlos reģistrēt savu Lielbritānijas transportlīdzekli (pieder kopš 2018. g.) šeit. (Ievests pirms breksita.)nTransportlīdzeklis pieder pie N1 klases “Renault Traffic” (3 sēdvietas, kravas furgons), VID cenšas transportlīdzekli klasificēt kā komerctransportlīdzekli un neatbrīvot no muitas nodokļa un PVN, nesniedzot paskaidrojumus, uz kāda pamata, taču transportlīdzeklis tiek lietots tikai privātām vajadzībām (neveicu ne komerciālus darījumus, ne saimnieciskus). Vai VID spriedums ir pamatots? Un kādi likumi aizstāv manas tiesības? Paldies!

A
atbild:
01. aprīlī, 2021
Lidija Dārziņa
LV portāls

Ja ir domstarpības par nodokļu un nodevu piemērošanu, varat izmantot likumos, tostarp likumā “Par nodokļiem un nodevām”, noteiktās tiesības – apstrīdēt Valsts ieņēmumu dienesta (VID) amatpersonas lēmumu VID ģenerāldirektoram. Ja nodokļu maksātājs nepiekrīt VID ģenerāldirektora lēmumam, tad viņam ir tiesības to pārsūdzēt tiesā.