Lai izmantotu paternitātes atvaļinājumu, jāraksta iesniegums

J
jautā:
04. martā, 2021
Ieva

Labdien! Gribu noskaidrot, kā šobrīd darbojas sistēma: tūlīt gaidāms mazulis, un vēlamies, lai tētis tiek apmaksātā 10 dienu atvaļinājumā, bet bērna tēva darbavietas darbinieki šobrīd saņem dīkstāves pabalstu.

A
atbild:
11. martā, 2021
Zaida Kalniņa
LV portāls

Paternitātes atvaļinājumu darba devējs piešķir bērna tēvam, pamatojoties uz šī darbinieka iesniegumu un apliecinājumu – bērna dzimšanas apliecību. To nosaka Darba likuma 155. pants. Šāds atvaļinājums kopumā ir 10 kalendāra dienas. Atvaļinājumu bērna tēvs var prasīt piešķir tūlīt pēc bērna piedzimšanas, bet ne vēlāk kā divu mēnešu laikā pēc bērna piedzimšanas.

Neatkarīgi no uzņēmuma dīkstāves darbiniekam ir tiesības vērsties pie darba devēja ar iesniegumu.

Pēc paternitātes atvaļinājuma piešķiršanas darba devējs par to paziņos Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrai (VSAA), un jums VSAA būs jāiesniedz iesniegums par paternitātes pabalsta piešķiršanu. Paternitātes atvaļinājumu apmaksā nevis darba devējs, bet gan valsts VSAA personā.  Pieteikties var arī elektroniski. Informācija par paternitātes pabalsta pieprasīšanu un saņemšanu ir atrodama VSAA vietnē.