Dalība dārzkopības kooperatīvajā sabiedrībā

J
jautā:
08. februārī, 2021
Olgerts

No jūsu atbildes uz jautājumu Nr. 19967 izriet, ka zemes gabala, kas atrodas dārzkopības sabiedrības (DKS) teritorijā, apsaimniekošana nav saistīta ar obligātu iestāšanos šajā sabiedrībā. Man situācija ir pretēja: ilgus gadus esmu DKS biedrs, bet dažādu iemeslu dēļ zemes gabalu neapsaimniekoju, un biedru naudu man neprasīja. Pagājušajā gadā atsāku saimniekot, šogad man piesūtīts rēķins par biedru naudu. Ar kādām sekām man jārēķinās, ja izstājos no DKS? Tiesības piedalīties DKS pārvaldīšanā un DKS piedāvātie pakalpojumi mani neinteresē. Zeme privatizēta. Paldies!

A
atbild:
15. februārī, 2021

Ja jūs izstājaties no Dārzkopības kooperatīvās sabiedrības, sabiedrībai ir jāatmaksā jums iemaksātās pajas (Kooperatīvo sabiedrību likuma 19. panta 2. daļas izpratnē). Pēc tam jums jāvienojas (līgums vai cita vienošanās) par kopīpašuma apsaimniekošanas izmaksu segšanas kārtību, atkritumu izvešanu u. c. darbībām, ko DKS nodrošina īpašniekiem vai biedriem. Sekas, kas varētu izrietēt no izstāšanās, prognozējamas atkarībā no darbībām, kuras jūs turpmāk vēlēsieties realizēt īpašumā. Iespējams, šo darbību saskaņošana, ja tāda būs nepieciešama, varētu būt apgrūtinoša.