Atvaļinājuma izmantošana pēc BKA

J
jautā:
07. janvārī, 2021
Ilze

Labdien! No 15.01.2018. līdz 25.03.2018. un 03.06.2018. atrados grūtniecības un pēcdzemdību perioda atvaļinājumā. No 04.06.2018. līdz 04.12.2019. BKA. Pieteicās otrs mazulītis, un no 04.12.2019. līdz 11.02.2020. un 21.04.2020. atkal atrados pirmsdzemdību un pēcdzemdību atvaļinājumā, bet no 22.04.2020. līdz 22.10.2021. BKA. Vai, atgriežoties darbā 23.10.2021., varu uzreiz izmantot ikgadējo atvaļinājumu? Ja jā, tad cik ilgu? Par kuru laika posmu? (Iepriekšējais ikgadējais atvaļinājums izmantots no 08.06.2017. līdz 08.08.2017.) Strādāju par pedagogu, tāpēc atvaļinājums ilga 2 mēnešus. Strādāju pie darba devēja vairāk nekā 5 gadus. Ja tomēr izlemju beigt darba attiecības uzreiz pēc BKA, vai varu lūgt kompensāciju par neizmantoto atvaļinājuma laiku? Ja jā, tad par kuru laika posmu un kādā apmērā? Paldies!

A
atbild:
15. janvārī, 2021
Zaida Kalniņa
LV portāls

Laikā, kas dod tiesības uz darba devēja apmaksātu atvaļinājumu, BKA pavadīto laiku neieskaita. Tas ir noteikts Darba likuma 152. panta otrajā daļā.

Atbildēt par iespējamo darba devēja atvaļinājuma periodu, kas jums nav izmantots, nav iespējams, nezinot precīzi jūsu individuālo darba gada periodu. Šo informāciju ņem vērā, aprēķinot neizmantoto atvaļinājumu precīzi pa dienām.

Par iespējām izmantot neizmantotā atvaļinājuma daļu uzreiz pēc BKA ir jāvienojas ar darba devēju, jo atvaļinājumu piešķir, pusēm vienojoties, un pedagogiem atvaļinājuma izmantošanu pēc iespējas nosaka periodā, kad skolēni ir vasaras brīvdienās.

Ja izlemsiet pēc BKA darbā neatgriezties, jums izmaksās kompensāciju par neizmantotā atvaļinājuma aprēķināto periodu. To nosaka Darba likuma 149. panta piektā daļa.