Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Tieslietas

Valsts nodeva par juridiska fakta konstatēšanu

J
jautā:
06. janvārī, 2021
Erna K.

Tiek izprasīta dzimšanas izziņa no Krievijas dzimtsarakstu iestādēm, lai varētu nokārtot mantojumu. Ja no Krievijas neatnāks nekāda atbilde, cik izmaksās radniecības fakta konstatācija tiesā? Man trūkst tikai mammas dzimšanas apliecības, mantojums ir vecmammas īpašums.

A
atbild:
04. februārī, 2021
Marika Mure
juriste

Juridiska fakta konstatācija ir prasījums tiesai, kas nav jānovērtē naudas izteiksmē. Tādējādi saskaņā ar Civilprocesa likuma 34. panta ceturto daļu par prasībām, kam nav mantiska rakstura vai kas nav jānovērtē, valsts nodeva maksājama 70 eiro apmērā.

Atbilstoši Civilprocesa likuma 290. pantam pieteikumu par juridiskā fakta konstatēšanu iesniedz tiesai pēc pieteicēja deklarētās dzīvesvietas, bet, ja tādas nav, – pēc dzīvesvietas.