Slimības lapas B apmaksa, ja strādāts neilgi

J
jautā:
05. janvārī, 2021
Olegs

Labdien! Es tagad esmu uz slimības lapas B. Nostrādāju pilnus pēdējos četrus mēnešus. Līdz tam deviņus mēnešus biju bezdarbnieka statusā (saņēmu bezdarbnieka pabalstu visus deviņus mēnešus). Pirms bezdarbnieka statusa iegūšanas biju nodarbināts ilgus gadus. Vai manā gadījumā slimības lapā, kuru aprēķina par pēdējiem 12 nostrādātajiem mēnešiem, būs iekļauti arī šie deviņi mēneši, kad es biju bezdarbnieks, vai arī tiks ierēķināti tikai tie mēneši, kuros es biju nodarbināts?

A
atbild:
12. janvārī, 2021
Zaida Kalniņa
LV portāls

Ja esat nodarbināts pēc bezdarba perioda neilgi, tad darbnespējas lapu B jums apmaksās, bet aprēķinās uz pusi mazākā apmērā nekā tad, ja jūsu nodarbinātība būtu bijusi pastāvīgi.

Aprēķinot veselības pabalstu (B lapas apmaksu), tiek ņemts vērā pēdējo 12 mēnešu periods pirms saslimšanas. Ja šajā 12 mēnešu laikā kādu laiku nav strādāts, pabalstu aprēķina 40% apmērā no valstī noteiktās vidējās iemaksu algas, reizinot ar slimības dienām un ieturot iedzīvotāju ienākuma nodokli.

To nosaka likuma “Par maternitātes un slimības apdrošināšanu” 31. panta otrā daļa.