Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Veselība

Vai darba devējs var pieprasīt izrakstu no darbinieka ambulatorās kartes par darbnespējas lapu

J
jautā:
03. novembrī, 2020
Līga

Labdien! Vai darba devējam ir tiesības pieprasīt izrakstu no manas ambulatorās kartes par ģimenes ārsta izsniegto darbnespējas lapu? Iemesls: darba devējs neuzticas manis sacītajam un vēlas redzēt rakstisku izrakstu par manu slimību.

A
atbild:
14. decembrī, 2020

Šādu izrakstu darba devējam nedrīkst sniegt, jo tas saturēs sensitīvu informāciju un tādējādi tiks pārkāptas pacienta tiesības par drošu medicīnisko ierakstu uzglabāšanu. Darba devējam ir jāgaida, kamēr EDS parādīsies DNL. Darbinieks var arī pats izdrukāt informāciju par savu DNL no e-veselības portāla un to iesniegt darba devējam. Ja darba devējam ir pamatotas šaubas par darbnespējas noteikšanu, tad atbilstoši Ministru kabineta noteikumu Nr. 152 “Darbnespējas lapu izsniegšanas un anulēšanas kārtība” 25. punktam darba devējs var iesniegt sūdzību, norādot apstākļus, kas ļauj apšaubīt darbnespējas lapu izsniegšanas pamatotību.