Lasīšanai: 1 minūte

Kad grūtniecei izmantot ikgadējo atvaļinājumu

J
jautā:
02. novembrī, 2020
Inga

Labdien. Janvāra beigās man ir plānots grūtniecības atvaļinājums, bet man ir neizņemts atvaļinājums. Zinu, ka pēc Darba likuma ir iespēja izņemt ikgadējo atvaļinājumu gan pirms grūtniecības/ dzemdību atvaļinājuma, gan pēc. Vai finansiāli atšķirsies, kurā laika periodā izņemšu ikgadējo atvaļinājumu?

A
atbild:
23. novembrī, 2020
Zaida Kalniņa
LV portāls

Ja grūtniecības atvaļinājums tiks piešķirts 2021. gada janvāra beigās un ikgadējo atvaļinājumu izņemsiet pirms tā, finansiāli saņemtais var būt mazliet neizdevīgāk kā, ja šo atvaļinājumu izmantosiet pēc dzemdību atvaļinājuma. Tas ir saistīts ar decembrī apmaksājamo darba dienu skaitu, kas kopumā ir mazāks nekā citos mēnešos. Protams, ir jāvērtē arī konkrēti datumi, kad tiek piešķirts dzemdību atvaļinājums un cik ilgs ir kārtējais atvaļinājums.