E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 21154
Lasīšanai: 2 minūtes
1
1

Paternitātes noteikšanai pamatā tiek izmantots DNS tests

Publicēts pirms 4 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
13. septembrī, 2020
ilona

Labdien! Bērna tēvs neatzīst savu jaundzimušo bērnu (esot stāvoklī, šīs attiecības izbeidzu). Vēlos iesniegt prasības pieteikumu par paternitāti un vienlaikus par uzturlīdzekļu piešķiršanu. Vai izdrukātas īsziņas dos kādu labumu, kad iesniegšu dokumentus tiesā? Un vai šī konsultācija tiešām ir par maksu, vai arī ir iespēja pakonsultēties ar kādu bezmaksas juristu (nevarēju tādu atrast)? Un cik ilgi var ilgt šī lieta? Ja tēvs neieradīsies uz tiesas izsaukumu, cik ilgi jāgaida, lai viņu piespiedu kārtā nogādātu uz analīžu nodošanu? Liels paldies!

A
atbild:
22. septembrī, 2020
Vēršam uzmanību, ka sniegtā atbilde ir informatīva un nav saistoša tiesību piemērotājiem.

Civillikuma 158. panta pirmā daļa nosaka: “Prasību paternitātes noteikšanai tiesā var iesniegt bērna māte vai bērna aizbildnis, bērns pats pēc pilngadības sasniegšanas, kā arī persona, kas sevi uzskata par bērna bioloģisko tēvu.”

Ja prasības pieteikums par paternitātes noteikšanu tiek iesniegts kopā ar prasību par uzturlīdzekļu piedziņu, tad saskaņā ar Civilprocesa likuma 43. panta pirmās daļas 3. punktu valsts nodeva par prasības pieteikuma iesniegšanu tiesā nav jāmaksā.

No izklāstītās situācijas nav skaidrs, par kādām īsziņām ir runa, bet paternitātes noteikšanas lietās tiesa saskaņā ar Civillikuma 157. panta otro daļu ņem vērā jebkurus pierādījumus, ar kuriem ir iespējams pierādīt paternitātes faktu vai izslēgt to. Jums arī ir tiesības lūgt tiesu noteikt ekspertīzes testu ar DNS metodi, lai tiktu noteikta paternitāte.

E-konsultācijas LV portālā tiek sniegtas bez maksas.

Tiesas process nav ātrs, vidēji jārēķinās, ka process aizņems no trijiem līdz septiņiem mēnešiem, taču tas ir atkarīgs arī no tā, cik ātri lietas dalībnieki sniedz savus paskaidrojumus, piedalās tiesas sēdē un izpilda uzliktos pienākumus. Jāņem vērā arī tas, cik noslogots ir tiesnesis, kas skatīs šo lietu.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 222 jautājumus. Vairāk par e‑konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas