Lasīšanai: 1 minūte

Vai persona var saņemt slimības pabalstu, ja nestrādā

J
jautā:
19. augustā, 2020
Zigmārs

Esmu arodslimnieks, 3. grupas invalīds, nestrādāju. Kamēr biju bezdarbnieks, sāka sāpēt ceļa locītava. Konstatēja meniska plīsumu un citus defektus. Vai varu saņemt slimības pabalstu? Ja ne, ko man darīt, jo strādāt nevaru?

A
atbild:
21. augustā, 2020
Lidija Dārziņa
LV portāls

Slimības pabalstu piešķir, ja persona neierodas darbā un tādējādi zaudē algotā darbā gūstamos ienākumus. Personām, kas nestrādā, nav tiesību uz slimības pabalstu. Tas ir sociālās apdrošināšanas pakalpojums, ko var saņemt darba ņēmēji un pašnodarbinātie, noteiktu laiku no algas un ienākumiem veicot sociālās iemaksas, kas ietver arī apdrošināšanu slimībai.

Par ārstniecības jautājumiem ir jākonsultējas ar savu ģimenes ārstu.