Cik ilgā laikā pēc eksāmena nokārtošanas jāsaņem vadītāja apliecība

J
jautā:
13. augustā, 2020
Adrians Šefanovskis

Pēc cik ilga laika persona var saņemt autovadītāja tiesības, ja dažādu apstākļu dēļ nav iespējas tiesības izņemt uzreiz pēc eksāmena nolikšanas? Vai arī nav nekādu ierobežojumu?

A
atbild:
16. septembrī, 2020
Linda Ņikona
LV portāls

Ministru kabineta noteikumos Nr. 103 “Transportlīdzekļu vadītāja tiesību iegūšanas un atjaunošanas kārtība un vadītāja apliecības izsniegšanas, apmaiņas, atjaunošanas un iznīcināšanas kārtība” nav paredzēts, ka personai, nokārtojot transportlīdzekļa vadītāja braukšanas eksāmenu, obligāti vadītāja apliecība būtu jāsaņem noteiktā termiņā.

Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) informatīvā tālruņa (+ 371 670 257 77) operators apstiprināja, ka konkrēts termiņš, kad būtu jāsaņem vadītāja apliecība pēc braukšanas eksāmena nokārtošanas, nav noteikts. Vienlaikus operators norādīja, ka tomēr nebūtu vēlams “vilkt garumā” vadītāja apliecības saņemšanu: “Vadītāja apliecību var saņemt pēc nedēļas, neparedzētu apstākļu dēļ arī pēc mēneša.”