Lasīšanai: 1 minūte

Vai uzturlīdzekļus var piedzīt, ja vecāki nav šķīruši laulību

J
jautā:
07. augustā, 2020
Ina

Labdien! Vai varu pieprasīt uzturlīdzekļu, nebūdama šķirta no vīra? Dzīvojam atsevišķi.

A
atbild:
27. augustā, 2020
Edīte Brikmane
LV portāls

Ja bērna tēvs nepiedalās bērna aprūpē un nenodrošina uzturlīdzekļus, tad laulība nedrīkst būt un nav šķērslis bērna tiesībām tos saņemt. Līdz ar to, jā, jums ir tiesības piedzīt uzturlīdzekļus bērna uzturam.

Ja vienoties nav iespējams, vienkāršākais veids ir iesniegt iesniegumu Uzturlīdzekļu garantiju fonda administrācijai, izmantojot portāla latvija.lv e-pakalpojumu “Pieteikšanās uzturlīdzekļu saņemšanai”. Lai izmantotu šo pakalpojumu, jāreģistrējas ar internetbankas pieejas datiem, iestāde pati pārbaudīs visu nepieciešamo informāciju un sazināsies ar bērna tēvu.