Lasīšanai: 1 minūte

Vai pabalstu var pārskaitīt uz cita cilvēka kontu

J
jautā:
05. augustā, 2020
Guna

Labdien! Vai pirmsdzemdību un pēcdzemdību pabalstu drīkst saņemt uz radinieka konta, vai obligāti jābūt kontam, kas reģistrēts uz iesniedzēja vārda?

A
atbild:
07. augustā, 2020
Lidija Dārziņa
LV portāls

Likuma “Par maternitātes un slimības apdrošināšanu" 27.1 pants (“Pabalsta izmaksa”) nosaka: maternitātes pabalstu izmaksā, to pārskaitot uz pabalsta saņēmēja Latvijas Republikas kredītiestādes vai pasta norēķinu sistēmas (PNS) kontu.

Tas nozīmē, ka piešķirtās maternitātes pabalsta summas var ieskaitīt tikai paša pabalsta saņēmēja Latvijas Republikas kredītiestādes vai PNS kontā.