E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 20724
Lasīšanai: 3 minūtes
TĒMA: Nodokļi

Dīkstāves pabalsta un dīkstāves palīdzības pabalsta noteikumi

J
jautā:
20. jūlijā, 2020
Evita

Labdien! Man radusies situācija saistībā ar Covid-19 izplatību. Maijā un jūnijā (4 dienas) darba devējs mani ar rīkojumu nosūtīja dīkstāvē. VID dīkstāves pabalstu darba devējam atteica. Darba devējs VID lēmumu pārsūdzēja. Pēc 30 dienām atkal saņēma atteikumu. Kurš man izmaksās dīkstāves pabalstu? Vai to darīs darba devējs? VSAA? Vai VID? Kā rīkoties, ja darba devējs atsakās maksāt par dīkstāvi? Piedāvāt citus variantus, kā maksāt dīkstāvi: dāvanu kartēs? Darba devējs nav VID “baltajā sarakstā”.

A
atbild:
30. jūlijā, 2020
Valsts ieņēmumu dienests
Evita Teice-Mamaja, Sabiedrisko attiecību daļas galvenā speciāliste

Dīkstāves pabalstu darbiniekam Valsts ieņēmumu dienests (VID) piešķir, ja darba devējs iesniegumu dīkstāves pabalstam iesniedz 2020. gada 26. marta noteikumos Nr. 165 “Noteikumi par Covid-19 izraisītās krīzes skartiem darba devējiem, kuri kvalificējas dīkstāves pabalstam un nokavēto nodokļu maksājumu samaksas sadalei termiņos vai atlikšanai uz laiku līdz trim gadiem” (turpmāk – MK noteikumi) noteiktajā termiņā un ja ir izpildīti MK noteikumos paredzētie darba devēja un darbinieka kritēriji dīkstāves pabalsta piešķiršanai.

Dīkstāves palīdzības pabalstu piešķir Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA), ja VID ir pieņēmis lēmumu nepiešķirt dīkstāves pabalstu, pamatojoties uz MK noteikumu 12. punktā darba devējam noteiktajiem kritērijiem. Tāpat šis pabalsts tiek piešķirts darba ņēmējam, kura dīkstāves pabalsta apmērs ir mazāks par 180 eiro mēnesī (proporcionāli kalendāra dienām, kurās darba ņēmējs atrodas dīkstāvē).

Ja VID ir atteicis darba devēja darbiniekam piešķirt dīkstāves pabalstu un arī VSAA nav izmaksājusi dīkstāves palīdzības pabalstu, darbiniekam ir jāvēršas pie sava darba devēja ar lūgumu izmaksāt Darba likuma 74. pantā noteikto atlīdzību, ja darbinieks darbu nav veicis darbu attaisnojošu iemeslu dēļ. Ja darba devējs minēto atlīdzību atsakās izmaksāt naudā, jāvēršas Valsts darba inspekcijā, kuras uzdevums ir  uzraudzīt un kontrolēt darba tiesisko attiecību normatīvo aktu prasību ievērošanu.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Līdz mēneša beigām iesniegt e-konsultāciju vairs nav iespējams. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Lūdzam e-konsultācijās neiesniegt jautājumus par situācijām, kas saistītas ar Covid-19.
Informācija, kur vērsties, ir apkopota vietnē covid19.gov.lv.
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU