Lasīšanai: 1 minūte

Nodarbinātība atvaļinājuma laikā

J
jautā:
03. jūlijā, 2020
Ilze

Labdien! Mans darba devējs ir biedrība, kuras sporta skolā (profesionālās ievirzes sporta izglītības iestādē) es strādāju par treneri. Vai sava atvaļinājuma laikā es varu kā pašnodarbināta persona (noslēdzot atsevišķu līgumu) pildīt kādus pienākumus šās pašas organizācijas ietvaros? Vai tam ir kādi ierobežojumi?

A
atbild:
27. jūlijā, 2020
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darbinieka atvaļinājuma piešķiršanas un izmantošanas kārtība regulēta Darba likuma (DL) 141.–157. pantā. Saskaņā ar DL 141. panta pirmo daļu atpūta ir laikposms, kura ietvaros darbiniekam nav jāveic viņa darba līgumā noteiktie darba pienākumi un kuru tas var izlietot pēc saviem ieskatiem.

Tādējādi atvaļinājuma laikā, ja vien darba līgums neparedz aizliegumu blakus darbam, jums ir tiesības pašnodarbinātas personas statusā būt nodarbinātai un izpildīt noslēgtajā līgumā noteiktos pienākumus.