Lasīšanai: 1 minūte

Piedziņas vēršana uz naudas līdzekļiem bankas kontā

J
jautā:
02. jūlijā, 2020
Ilze

Labdien! Vai tiesu izpildītājs drīkst vērst piedziņu arī uz līdzekļiem bankas kontā, ja tiek pildīts tiesu izpildītāja rīkojums darbavietā un tiek pārskaitīti naudas līdzekļi no darba algas, saglabājot likumā noteikto saglabājamo summu?

A
atbild:
20. jūlijā, 2020
Marika Mure
juriste

Atbilstoši Civilprocesa likuma 557. pantā noteiktajiem piespiedu izpildes līdzekļiem tiesu izpildītājam ir tiesības vērst piedziņu gan uz parādnieka darba samaksu, gan citiem naudas līdzekļiem kredītiestādēs. Tomēr, ja bankas kontā esošie naudas līdzekļi ir darba devēja maksājumi, kas ieskaitīti pēc ieturējumu veikšanas, uz tiem vairs piedziņa nebūtu vēršama. Šādā situācijā būtu jāvēršas pie tiesu izpildītāja ar rakstisku iesniegumu, lūdzot veikt bankai dotā rīkojuma labojumu un nepamatoti ieturēto naudas līdzekļu atmaksu.