Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Tieslietas

Dalībnieka tiesības uz informāciju

J
jautā:
02. jūlijā, 2020
Karīna

Labdien! Savulaik biju SIA valdes loceklis, šobrīd tikai kā dalībnieks ar 50%. Sakiet, lūdzu, kādas ir manas tiesības, vai varu pieprasīt uzrādīt bilanci un citus dokumentus, kas saistīti ar uzņēmumam piederošo nekustamo īpašumu, lai uzzinātu situāciju uzņēmumā?

A
atbild:
07. jūlijā, 2020
Olga Lauva
juriste

Saskaņā ar Komerclikuma 194. pantu dalībniekam ir tiesības saņemt no valdes informāciju par sabiedrības darbību un iepazīties ar visiem sabiedrības dokumentiem. Šīs tiesības var ierobežot katrā konkrētajā gadījumā ar dalībnieku sapulces lēmumu, ja ir pamatotas aizdomas, ka dalībnieks iegūtās ziņas varētu izmantot pretēji sabiedrības mērķim, nodarot sabiedrībai vai ar to vienā koncernā ietilpstošajam subjektam, vai trešajām personām būtisku kaitējumu vai zaudējumus.