Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Tieslietas

Kā atkārtoti saņemt spriedumu laulības šķiršanas lietā

J
jautā:
16. jūnijā, 2020
anita

Kā varu iegūt dokumentu, kas apliecina, ka esmu šķīrusies? Laikam 2003. gadā. Protams, tiesā.

A
atbild:
22. septembrī, 2020
Ilona Barkovska
juriste

Persona var sazināties ar tās tiesas kanceleju, kurā tika izskatīta šīs personas laulības šķiršanas lieta, un precizēt, kur atrodas konkrētās civillietas materiāli šobrīd (jo lieta varēja būt izskatīta dažādās tiesu instancēs). Šajā tiesā persona var iesniegt lūgumu par atkārtotu sprieduma izsniegšanu. Jāņem vērā, ka par sprieduma vai lēmuma atkārtotu izsniegšanu ir maksājama kancelejas nodeva, līdz ar to savam lūgumam var pievienot maksājuma uzdevumu, kas apliecina kancelejas nodevas apmaksu.

Saskaņā ar Civilprocesa likuma 38. panta pirmās daļas 1. punktu maksājama šāda kancelejas nodeva: par lietā esošā dokumenta noraksta izsniegšanu, kā arī par tiesas sprieduma vai lēmuma atkārtotu izsniegšanu – 7 eiro.