Lasīšanai: 1 minūte

Vai var saņemt invaliditātes apliecību

J
jautā:
08. jūnijā, 2020
Jānis Grīnvalds

Esmu vecuma pensionārs. Pirms tam biju 3. grupas invalīds uz mūžu. Vai varu saņemt invaliditātes apliecību? Grupa man vēl joprojām ir.

A
atbild:
16. jūnijā, 2020
Lidija Dārziņa
LV portāls

Tas, ka tiek piešķirta vecuma pensija, nenozīmē, ka tās dēļ tiek pārskatīts lēmums par invaliditāti. Ja Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisija jums ir noteikusi invaliditāti, tad jums jau bija jābūt invaliditātes apliecībai. Neesat uzrakstījis, vai apliecībai ir beidzies derīguma termiņš vai esat to pazaudējis. Ja ir invaliditāte, tad apliecību var pieprasīt atkārtoti.

Invaliditātes apliecības izsniedz Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisija (VDEĀVK). Ar komisiju var sazināties pa bezmaksas tālruni 80205009; e-pasts: vdeavk@vdeavk.gov.lv.

Papildu informācija atrodama komisijas mājaslapā.