E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 20285
Lasīšanai: 2 minūtes
TĒMA: Ģimene

Vardarbība pret bērnu ir prettiesiska

Publicēts pirms 3 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
03. jūnijā, 2020
Aiva

Ko darīt? Manai meitai ir viendzimuma attiecības. Otras meitenes māte, to uzzinot, meiteni sita ar slotu un izdzina no mājas. Abas ir nepilngadīgas.

A
atbild:
12. jūnijā, 2020

Latvijas normatīvajos aktos nav aizliegtas viendzimuma attiecības starp nepilngadīgām personām, izņemot Krimināllikumā paredzēto kriminālatbildību par noteikta rakstura seksuālām darbībām, arī darbībām, kas veiktas ar 16 gadu vecumu nesasniegušu personu. Tāpat vecākiem ir pienākums bērnam līdz pilngadības sasniegšanai nodrošināt dzīvojamo telpu. Darām zināmu, ka normatīvajos aktos ir noteikts aizliegums pret bērnu izturēties cietsirdīgi, fiziski sodīt, aizskart viņa cieņu un godu. Tādējādi bērna vecāku rīcība, izraidot bērnu no dzīvesvietas un iesitot ar slotu, ir uzskatāma par prettiesisku.

Papildus norādām, ka saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 172.2 pantā un 173. pantā noteikto par fizisko vai emocionālo vardarbību pret bērnu, kā arī par bērna aprūpes pienākumu nepildīšanu (tai skaitā par mājokļa nenodrošināšanu bērnam) persona saucama pie administratīvās atbildības.

Saskaņā ar Bērnu tiesību aizsardzības likuma 73. panta pirmajā daļā noteikto katra iedzīvotāja pienākums ir sargāt savu un citu bērnu drošību, ne vēlāk kā tajā pašā dienā ziņot policijai, bāriņtiesai vai citai bērna tiesību aizsardzības institūcijai par jebkādu vardarbību un noziedzīgu nodarījumu vai administratīvu pārkāpumu pret bērnu, par viņa tiesību pārkāpumu vai citādu apdraudējumu. 

Tādējādi ikvienai personai, kurai zināms par minēto gadījumu, ir pienākums vērsties policijā vai citā bērna tiesību aizsardzības institūcijā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Līdz mēneša beigām iesniegt e-konsultāciju vairs nav iespējams. Vairāk par e‑konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas